Златни кошаркаши и ове године у нашој школи

Шта рећи осим да су најбољи. Наши ученици на турниру краљевачкиг основних школа у кошарци и баскету три на три освојили су прво место.

Општинско такмичење за ученике краљевачких основних школа одржано је у четвртак, 18. новембра. Такмичиле су се екипе из пет основних школа. Апсолутну доминацију је показала екипа наше школе, потукавши до ногу у последњој утакмици другопласиране дечаке.

Наши сјајни момци су:
Огњен Васић 8/1, капитен екипе
Војин Шоботовић 8/1
Страхиња Божић 8/1
Матеја Вујовић 8/3
Никола Цветановски 8/3
Тодор Виторовић 8/3
Василије Сетовић 6/4
Ђорђе Јовановић 6/4
Вукашин Јоргић 6/4
Лазар Урошевић 6/1
Илија Гаровић 6/3
Да би успех био потпун, побринули су се кошаркаши осмог разреда који су победили и у баскету 3:3. Тако су се наши ученици вратили са овог такмичења са по две златне медаље.
Од ове екипе треба много очекивати и у будућности, јер половину састава чине ученици шестог разреда.
Све честитке нашој екипи, као и учитељима и наставницима који су у деци развили љубав ка овом спорту. Најзаслужнији је свакако наставник Владимир Савељић, чија тактика се и овог пута показала као победничка.
                                                                          Драгана Ђуровић

Submit a Comment