УКРАСНО ДРВЕЋЕ У ШКОЛСКОМ ДВОРИШТУ

„Сада знам шта је права ствар, сад сам схватио како се ради, данас ћу имат страшан жуљ ваљда најбољи у бригади“…Са вољом и уз ову стару песму Ђолета Балашевића ученици седмог разреда изашли су у школско двориште. Без обзира на временске прилике тог дана расположење је ипак било на завидном нивоу.  А и како не би, када су имали диван разлог. Ови мали, вредни еколози су на поклон од ЈКП „Чистоћа“ Краљево добили две саднице украсног дрвета Руј у замену за сакупљени папир за рециклажу. Заједно са наставницом Сузаном Радосављевић изашли да посаде ова два украсна дрвета. Садњи је присуствовала и директорка дајући свој мали допринос у раду.

За оне који не знају, Руј је род листопадних дрвенастих биљака. То је мало дрво које расте до висине око 2 m. Листови су перасти и рескави. У јесен поприма наранџасто-црвену боју. Цветови су жућкасти а плодови тамно црвени у усправном грозду који остају и преко зиме, све до листања у пролеће.

Сузана Радосављевић

Submit a Comment