Радионица ,,Шума-Forest“

У оквиру Међународног пројекта Еко –школа и Еразмус плус програма ,,Forest-our lifelong teacher“који је окупио госте из Словеније и Италије,  као и више краљевачких основних и средњих школа 29. септембра школске 2022/23. год. одржана је радионица под називом  ,,Шума-Forest“у нашој школи . Радионица двојезичне наставе била је изазов за професора енглеског језика, Ирену Пантић и еко-школског координатора ,Сању Чукић  које су биле реализатори овог својеврсног облика активности . У радионици су активно учествовали и показали изузетно познавање енглеског језика, али и елементарних еколошких   принципа и појмова везаних за заштиту животне средине , ученици петог разреда. Амбијент шуме у сали за физичко дочарали су и пренели радови ученика од првог до четвртог разреда. Петаци су заблистали   у активностима :  Додирни ме,  именуј ме, необично биће из шуме, мреже живота…  У радионици су уживали Словенци и Италијани, професори и еко-школски координатори програма , који су овом приликом размењивали знања са нашим колегама и заједно са децом активно учествовали и укључивали се у поједине, не тако лаке задатке.

Сања Чукић,

еко-школски координатор